wtorek, 5 sierpnia 2014

Mini tarty z malinami i kremem z białej czekolady

Przy pieczeniu kruchych babeczek z musem borówkowym klik, upiekłam również spody do mini tart. W końcu je wykorzystałam i zrobiłam pyszne tarty z malinami i kremem na bazie śmietany i białej czekolady. W połączeniu z malinami które są lekko kwaśne było pysznie. Co do kremu to spotykałam się z proporcjami 1:1 czyli 200 ml kremówki i 200 g czekolady ale to musi być słodki ulepek, nie dla mnie. Dżem malinowy możemy zastąpić frużeliną malinową klik.



Składniki:


  • Ciasto kruche
  • 1,5 szkl mąki pszennej
  • 1 szkl mąki krupczatki
  • 200 g zimnego masła
  • 2 żółtka
  • 1/2 szklanki cukru pudru
  • 1 łyżka cukru waniliowego
  • Krem
  • 400 ml kremówki
  • 200 g białej czekolady
  • dżem malinowy
  • maliny
Przygotowanie:
 Wszystkie składniki na cisto włożyć do misy z miksera i zmiksować. Wyjąć ciasto uformować kulkę włożyć do woreczka i schładzać przez godzinę w lodówce. Odrywać po kawałku ciasta i wylepiać foremki do mini tart i piec około 15 minut w 180 stopniach. Letnie babeczki wyjąć z foremek i studzić na metalowej kratce. Do kremówki dodać połamane czekolady, podgrzewać na średnim ogniu ciągle mieszając do całkowitego rozpuszczenia się czekolady. Ostudzić i zimną włożyć do lodówki najlepiej na całą noc. Zimną kremówkę mikserem ubić na sztywno. Spody do tart wysmarować w środku dżemem i ułożyć maliny. Na górze udekorować bitą śmietaną za pomocą szprycy z końcówką gwiazdki. Odłożyć do schłodzenia.
 



niedziela, 3 sierpnia 2014

Frużelina malinowa

Takiej frużeliny nie powinno u nikogo zabraknąć a szczególnie u osób które lubią słodkości. To pyszny dodatek do deserów, ciast, lodów i gofrów. Sama produkcja trwa chwilę a zapach, aromat i smak frużeliny wyjątkowy i nie zapomniany.



Składniki:


  • 1 kg malin
  • 0,5 kg cukru
  • 2 łyżki soku z limonki
  • 4 łyżeczki mąki ziemniaczanej
  • 1/4 szkl zimnej wody
  • 4 łyżeczki żelatyny
  • 1/4 szkl wody
Przygotowanie:
Maliny przebrać, opłukać w zimnej wodzie i przełożyć na durszlak. Odsączone maliny przełożyć do garnka wsypać cukier, wlać sok z limonki doprowadzić do wrzenia i gotować około 2-3 minuty, mieszając by się nie przypaliły. Zdjąć z ognia i 3/4 malin przetrzeć przez sitko oddzielając nadmiar pestek. Mąkę ziemniaczaną rozmieszać w zimnej wodzie wlać do malin i ponownie zagotować. Żelatynę rozpuścić w gorącej wodzie wlać i wymieszać. Gorącą frużeliną napełnić wyparzone słoiki, szczelnie zakręcić i odwrócić do góry dnem. Pozostawić do wystudzenia. Jeśli nie przeszkadza nam nadmiar ziarenek nie musimy przecierać przez sitko.