piątek, 8 grudnia 2017

Sałatka warstwowa z makaronem

Od jakiegoś czasu nastała moda by robić sałatki w pojemnikach lub słoikach i zabierać ze sobą na wyjazdy lub do pracy. Uważam, że jest to świetny pomysł chociażby dlatego, że nie trzeba po drodze kupować niezdrowego, wysokokalorycznego a także niewiadomego pochodzenia jedzenie. W szczególności dotyczy to sałatek, które jak wiadomo mają krótki czas na spożycie. Jeśli praktykujecie taki sposób robienia sałatek polecam szklane pojemniki próżniowe Raptor. Szkło nie asymiluje zapachów, nie odkształca się i jest łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkową zaletą tych pojemników jest to, że  można je zamrażać i używać w kuchenka mikrofalowych. W pojemnikach próżniowych Raptor  po zredukowaniu pompką powietrza znacznie przedłuża się świeżość produktów i co za tym idzie wydłuża się czas przechowywanych produktów.  
Co do przechowywania produktów to w każdym domu nieodzownym produktem jest pieczywo. Ja pieczywo od dłuższego już czasu przechowuję w chlebaku firmy Brabantia. Jego solidne wykonanie zachwyciło mnie od samego początku użytkowania. Bez problemu mieszczą się dwa bochenki. Zamyka się bardzo cicho jest szczelny, odporny na korozję i podczas zamykania nie zmniejsza się jego pojemność.
Klasyczny, a zarazem nowoczesny design sprawia, że chlebak wpasuje się do każdego wystroju kuchni.


Składniki:
  • 200 g makaronu kokardki
  • 1 świeży brokuł
  • 200 g szynki wieprzowej
  • 1 papryka żółta
  • pomidorki koktajlowe
  • natka pietruszki
  • 4 łyżki majonezu
  • 2 łyżki gęstej śmietany 18%
  • sól, pieprz
Przygotowanie:
Makaron ugotować w osolonej wodzie al dente. Po ugotowaniu przelać na sitku zimną wodą. Brokuł podzielić na małe różyczki i w osolonej wodzie gotować około 5 minut ta by różyczki również był al dente. Po ugotowaniu przelać na sitku zimną wodą.
Szynkę i paprykę pokroić w paski. Pomidorki pokroić na ćwiartki.
Majonez wymieszać z śmietaną.
W szklanych pojemnikach Raptor układać kolejno warstwami. Makaron, różyczki brokuła, majonez, szynka, papryka, pomidorki i natka pietruszki. Każdą warstwę lekko oprószyłam solą i pieprzem.
Ja w jednym pojemniku połowę składników ułożyłam warstwami a drugą połowę składników wymieszałam doprawiłam do smaku i przełożyłam do pojemnika.
Sałatki możemy robić w zależności od tego jak lubimy. Można warstwami lub wymieszać przełożyć do pojemników i za pomocą pompki zredukować powietrze. Przechowywać w lodówce lub zimnym pomieszczeniu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz